Büyük Beden Kadınların Kıyafet Savaşları

tarafından admin 01/06/2017 0 Yorum 2017 Modası,

Son yıllarda hem kadınların hem de erkeklerin en büyük derdi kilolar. İş hayatının yoğunluğu nedeniyle hazır yemekleri tercih eden kişiler bir süre sonra kilolarından şikayet eder hale geliyor. Gerçi sebze ve meyvelere de son yıllarda güvenilmiyor? Hatta çok severek yediğimiz tavuğunda kilo almamızdaki en büyük etken olduğunu biliyor muydunuz? Bu durumlarla birlikte büyük beden giyim sektörü büyük bir gelişme yaşadı. Artık tüm kadınlar özel günlerinde, düğünlerde giyecekleri en güzel büyük beden abiye seçeneklerini çok daha kolay bir şekilde bulabiliyor. Hatta yalnızca abiyeler değil artık büyük beden elbise, etek, bluz, t-shirt, tayt ve daha pek çok ürün kolaylıkla bulunabiliyor. Peki, bu ürünleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız sizinle paylaşacağımız ipuçlarına dikkat ederek çok daha güzel güzel bir görünüm kazanabilirsiniz.

Büyük beden giyim konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konu pantolonlardır. Çünkü pantolonlar vücudu olduğu gibi belli edebilir. Bu nedenle pantolon satın alırken mümkün olduğu kadar krep benzeri dökümlü kumaşlar tercih edilmelidir. Eğer bacak kalınlığınız çok fazla ise bunu gizleyebilmek için üzerinize bacaklarınızın üst bölümünde kadar inecek uzun tunikler giyebilirsiniz. Dikkat çekici ve göz alıcı desenlerin yerine sade bir tercihte bulunulabilir. Kalın ve belinizi saran kemerleri kullanmaktan kaçının ancak dekolteli kıyafetleri tercih etmekten kaçınmayın.

Özellikle iş hayatında olan genç büyük beden kadınlar ceketi çok fazla tercih ediyor. Ceket alırken dökümlü olan kumaşları tercih edin ve eğer mümkünse önünüzü iliklemeyin. Ceketiniz için büyük vatkaların yerine omuzlarınızı hafifçe yükseltecek küçük vatkaları seçin.

Büyük beden elbise ve etek seçimini de özen gösterilmesi gerekiyor. Bu konuda elbise ya da etek alırken streç kumaşları tercih etmemeye çalışın. Vücudunuza çok fazla yapışmayacak uçuşan kumaşlar iyidir. Ancak bol duracak elbiseleri asla tercih etmeyin. Renk seçiminde ise kendinizi siyah gibi koyu renklerle sınırlandırmayın. Eğer seviyorsanız desenli modelleri de tercih edebilirsiniz. Desenli modellerde desenlerin küçük olmasına özen gösterin. Etek boyunda da kendinizi çok fazla sınırlandırmanıza gerek yok. Eğer bacaklarınız çok fazla kalın değilse diz bölgesine kadar inecek etekleri tercih edebilirsiniz.

Yorum yap