Büyük Beden Abiyeler Üzerine Makyaj Önerileri

tarafından admin 10/06/2017 0 Yorum

Makyaj çoğu insanın vazgeçilmezi durumundadır ve tamamlayıcılık katar. Büyük beden abiye kullanımlarınızda makyaj uyumluluğunuz üzerine birkaç tüyo vereceğiz.

Bizler ne kadar giydiğimiz abiyelerin renkleriyle aynı tonlarda olan göz makyajlarını tercih ediyor olsak da bu yaptığımız bir yanlışlık. Gözleriniz mavi diye onunla uyumlu olması için mavi göz makyajı ve mavi büyük beden elbise tercihiniz sizin sadece masmavi görünmenize sebep olacak ve şık görüntü ortaya çıkmayacak. Bu durum önüne belli bir kontrast yakalayarak geçebilirsiniz. Mavi bir elbise seçerseniz kullanacağınız aksesuarla, yapacağınız makyaj mavi olmak yerine maviye uyan renkler olmalı.

Makyajınızı aşırı derecede yapmak yüz güzelliğinizi kapatacak bir unsurdur. Bu nedenle aşırı makyaj yapmaktan kaçınınız. Genç büyük beden abiye kıyafetlerinizi uyumlu bir makyaj ile beslediğiniz zaman çekici görüntünüze daha fazlasını katmış olacaksınız.

Dudaklar

Dudaklarda koyu renk kullanımlarını önermiyoruz. Dudakların çok fazla öne çıkmaması için daha çok pastel ve mat tonlara yönelmelisiniz. Ama açık bir renk tonuna sahipseniz pastel tonlar zıt bir görüntü oluşturabilir. Vişne çürüğünün farklı tonlarını deneyerek cesur bir görünüm elde edebilirsiniz. Yüz yapınız oryantal ise dudaklarınızın küçük görünmesini sağlayacak bir makyaj tercihinde bulunmalısınız.

Cilt Rengi ve Yanaklar

Bu yaz sezonunun trendleri devetüyü, şeftali ve vişne renklerine sahip allıklar. Bu renkleri kullanarak parlak ve sağlıklı bircide bürünebilir, burun ve alın bölgesine uygulayacağınız gölgeler sayesinde aydınlık yüze sahip olabilirsiniz. Doğal tonlar kullanarak makyaj yapmalı ve bu doğallığa ışıltılı bir görünüm katmak için dudaklarınıza hafif parlatıcı uygulamalısınız.

Göz ve Çevresi

İletişimin ilk olarak gözlerden başlamasından kaynaklı olarak bakışlarınızdaki etkileyiciliğe kavuşmak için göz çevrenize yapacağınız makyaj büyük önem taşıyor.  Yoğun takma kirpiklere yer verilen, aşırı boyanmış gözler size etkileyici bakış maalesef kazandıramaz. Karşınızdaki insanları yorar ve sizinle göz göze gelmek istemeyebilirler, bakışlarını kaçırırlar. Revaçta olan renkler sarmaşık moru, siyah ve türkuaz. Göz renginizin ve genç büyük elbise renginize göre bir tercihte bulunabilirsiniz. Karşıt renkler kullanmaya özen gösterin.

Yorum yap