Büyük Beden Elbiselerde Renklerin Etkileri

tarafından admin 08/06/2017 0 Yorum

Hayatınızda sevdiğiniz ve kullandığınız renkler kişiliğinizi ortaya koyma konusunda büyük önem taşıyor. İnsanların sizin hakkınızda daha olumlu düşüncelere sahip olmalarını sağlamak renk seçimlerinizle beraber gelen bir durumdur. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri bildiğiniz zaman bir ortama girdiğinizde dikkat çekici olmamanız imkansız bir hal alıyor. Fakat büyük beden elbise kullanımlarında renklerin insan üzerindeki etkisi ile şık görünüme kavuşmayı kesiştirmeniz lazım. Parlak ve neon renkler ne kadar sizin cıvıl cıvıl ve enerji dolu bir insan olduğunuzu gösteriyor olsa da ve insanların gözlerini üzerinizde toplasa da bunlar olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olduğu için büyük beden giyim renk seçimlerine dikkat edilmeli ve kıyafet seçimlerinizde parlak renge sahip kıyafetleri son sıralara almanız gerekmektedir. Koyu renk ile beraber içerisinde açık ve mat renge sahip kıyafetlerden kombin oluşturarak fazlalıklarınızın görünmesini kapatabilirsiniz. Kırmızının çekiciliğini, mavinin huzurunu üzerinizde taşıyabilirsiniz. Kıyafetlerinizde açık rengi tercih ettiyseniz aksesuar yardımıyla destekleyebilirsiniz. Altınıza giydiğiniz koyu renk bir tayt ya da pantolon üzerine hafif bol açık renk bir tunik ile kapanmasını istediğiniz kalça bölgenizdeki fazlalıklarınızı aza indirebilirsiniz. Fakat kapatmak istediğiniz bölüm üst bölgenizdeki fazlalıklarsa uzun giyinmenize gerek olmamaktadır. Daha toplayıcı ve pastel renklere önem vermeniz gerekir.

 Hangi renkleri seçeceğinize karar vermeden önce vücudunuzu iyi tanımanız gerekir. Hangi bölümlerinizde ne gibi fazlalıklarınızın olduğunu bilmeniz ve orayı kapatacak şekilde şeçimler yapmanız lazım. Estetikliği ön planda tutarak hareket etmelisiniz. Kapatmak için giydiğiniz fazla bol kıyafetler renkleri ne olursa olsun sizi olduğunuzdan kilolu göstereceği için vücut yapınıza uygun renk ya da ince çizgili büyük beden elbise modelleri tercih edilmelidir. İri desenlerden uzak durmak daha küçük desenlere yönelmek gerekir.

Büyük beden abiye seçimlerinizde koyu renk kullanımlarınız önem taşımaktadır. Siyah, lacivert, kırmızı tonlarının yanında pembenin, yeşilin pastel tonlarını da kullanarak ruh halinizi yansıtabilirsiniz. Gecenin en şık ve en gözde insanı olmak sizin elinizde. Üst bölümdeki fazlalıkları kapatmada göğüs ve karın bölgesini saran abiyeleri tercih edebilirsiniz. Eğer ki derdiniz kalça ve bacak ile ilgiliyse mini abiye seçmek yerine uzun ve dökümlü abiye seçimlerinde bulunabilirsiniz.

Yorum yap