Büyük Beden Kadınlar İçin Kıyafet Seçim Tüyoları

tarafından admin 10/06/2017 0 Yorum

Büyük beden elbise seçimi sırasında yaşanan sıkıntılar birçok kadın için geçerlidir. Bu durum sadece fazla kilolardan ya da vücut tipinden kaynaklanmaz. Büyük beden giyim konusunda çoğu kadın hangi elbise modelinin kendileri için daha uygun olduğunu bilmemekte ya da karar vereme durumundan yakınmaktadır. Büyük beden veya değil her vücut tipi için farklı elbise türleri ve farklı kesimler daha uygun bir vücut görünümü kazandırır. Bir elbise her vücuda tam oturacak veya o elbise giyen herkeste çok iyi görünecek diye bir kural yok sevgili hanımlar. Bu sebeple büyük beden abiye seçimlerinizde vücut tipinizi tam olarak bilmeniz gerekiyor çünkü size hangi elbisenin daha çok yakışacağına bu doğrultuda karar vermeniz lazım. Bu kural sadece abiye ya da elbise seçimi için değil pantolon, kazak, bluz hatta bikini veya iç çamaşırı seçerken de geçerlidir.

Siz de So-Sugar.com online alışveriş sitesinden yapacağınız genç büyük beden giyim, büyük beden abiye gibi alışverişlerinizde vücut tipinize en uygun modelleri bulabilirsiniz.

Örneğin pantolon satın alma konusunu ele alalım. Büyük beden pantolon ya da jean seçimlerinizde dar ve üste yapışan modellerden seçmek doğru bir tercih olmayabilir. Belinizin üstünden ayak bileklerinize doğru düz şekilde inen boru kesim pantolon seçimleri bacak bölgenizi daha uzun kalça bölgenizi ise daha dar gösterir. Seçtiğiniz pantolon daima kalçanıza iyi biçimde oturmalı ve göbek deliği civarında iliklenmelidir. Eğer seçtiğiniz pantolon göbek deliğinizden daha aşağıda ise o pantolonu satın almayın. Çünkü göbek deliğinin altında kalan ilikleme kısmı belinizin yan bölgesinde bulunan yağların pantolonun üstüne taşmasına sebebiyet verecektir.

Bluz ya da tişört seçimlerine bir bakalım. Üstünüz için bir şey seçerken özellikle boyun kısmına dikkat etmeniz gerekiyor. Güzel bir v kesim bluz ve doğru seçilerek bluz ile kombinlenmiş aksesuarlarla büyük bir fark yaratmak size kalmış. Uçuşan kumaşlardan seçim yapmak ve çok dar kesimler tercih etmemek size görünüşünüzde avantaj sağlayabilir hanımlar.

Büyük beden olmak sürekli siyah giyinmek mi demek oluyor? Tabii ki hayır. Artık bu önyargıdan çıkmak kurtulmak zamanı. Kıvrımlı hatlarınız var diye matem havasına bürünmenize gerek yok. Özellikle boyun ve yüz bölgenize yakın kullandığınız kıyafet ve aksesuarlarda renkli olmayı tercih edin. Bu sizin hem daha canlı ve hem de daha sağlıklı görünmenizi sağlayacak.

Yorum yap