Büyük Beden Kıyafetlerde Vücut Yapısına Uygun Kıyafet Seçimi

tarafından admin 14/06/2017 0 Yorum

Büyük beden yapınız sizi rahatsız edebilir. Fakat bunu olumlu şekillerde değerlendirebilirsiniz. Modaya uygun giyinerek ve kendinize uygun bir stile sahip olarak havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Büyük beden elbise seçimlerinizi sahip olduğunuz beden ölçülerine uygun tercih ederek dikkat çekebilirsiniz.Bu yazımızda vücut tiplerinden bahsedeceğiz. Siz de vücut tipinizin nasıl olduğunu buradan öğrenip uygun büyük beden abiye alışverişlerine yönelebilirsiniz. Rahatsız olduğunuz bölgelerinizi kamufle edip beğendiğiniz yerlerinizi ön plana çıkarın. Vücudumuzu tanımak en önem arz eden noktadır. Dünyada kabul görmüş dört çeşit vücut şekli vardır. Bunlar üçgen, kare, kum saati ve ters üçgendir.

Üçgen Vücut Tipi

Omuzların dar kalçanın geniş olduğu vücut tipine üçgen diyoruz. Büyük beden giyim tercihlerinizde başarılı bir görünüme sahip olmak için dikkat etmeniz gereken noktalar içerisinde omuzlarınızı genişletmek önemli bir rol oynamaktadır. Belinizi ortaya çıkararak basen bölgenizi daraltmanız vücudunuzdaki oranı yakalamanızı sağlayacaktır.

Kare Vücut Tipi

Bel oyuğunun olmadığı kalça, omuz ve belin aynı genişlikte olduğu vücut tipidir. Bedeninizde  dengeyi sağlamaya özen göstermelisiniz. Kare vücuda sahip insanların orantılı kıyafetler giymesi gerekir. Omuz, kalça veya bele aşırı bol parçalar giyerek öne çıkmasını engellemeli, gözleri oralardan uzak tutmalıdır. Bel oyuğunun olmaması rahatsızlık veren bir durumsa korse giyerek vücudunuzda orantı sağlayabilir, bacaklarınızı ön planda bulundurabilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi

Kalça ve omuzların aynı boyutta olduğu ve bel inceliğine sahip olunan vücut tipidir. Sahip olunan bel inceliği ortaya konulmalıdır. Omuzlar darlaştırılmalı ve kalça tarafı kapatılmalıdır. En iyi öneri düşük bel etek ya da pantolon giymemeniz gerektiğidir. Düşük bel kıyafetler kalça bölgenizin toparlanmasını engeller ve olduğundan büyük görünmesine sebep olur.

Ters Üçgen Vücut Tipi

Omuzların geniş ve kalçanın dar olması bedeninizin ters üçgen olduğunu gösterir. Omuzlara daraltma uygulayarak kalça bölgenizin omuzlarınızla aynı orantıyı yakalamanız gerekmektedir. Bu şekilde belinizin inceliğini vurgular ve şık bir görünüme sahip olursunuz.

Genç büyük beden elbise konusunda vücut tipinize en uygun kıyafetleri so-sugar.com da bulabilirsiniz. Siz de hemen sitemizi ziyaret edin ve siparişinizi verin. Üstelik kapıda ödeme kolaylığı ile. 

Yorum yap