Büyük Beden Giyim Stil Önerileri

tarafından admin 08/05/2017 0 Yorum

Günümüzde yoğun ve uzun iş saatleri sebebiyle dengesiz beslenen insanlar kilo almaya yatkın oluyor. Hazır yemek alışkanlığı da bu durumun en büyük sebeplerindendir. Ayrıca son yıllarda yaşanan yoğun şehirleşme sebebiyle doğal ürünlerin bulunması çok zor oluyor. Tüm insanların tükettiği ve masum olduğunu düşündüğü besinler bile içerisinde katkı maddeleri ve hormonlar sebebiyle kilo alınmasına neden oluyor. Tüm bu durumlar büyük beden giyim sektörünün gelişim göstermesine sebebiyet verdi. Daha önceleri bu kadar fazla çeşit bulunamayan genç büyük beden kıyafetleri artık çok daha fazla seçeneğe sahiptir. Büyük beden elbise, abiye, tshirt, etek ve daha pek çok kıyafet kadınların beğenisine sunuluyor. Bu kadar seçeneğin arasında doğru kıyafeti seçmek zor olabilir. Büyük beden giyim ürünleri seçecek olan kadınlar birkaç ayrıntıya dikkat ederek çok daha ince ve uzun görünebilirler.  

İri desenlerden uzak durmakta fayda var. Çünkü iri desenler kişiyi olduğundan çok daha kilolu gösterebilir. Bu nedenle küçük desenleri tercih etmek çok daha iyi olacaktır. Eğer desenli bir bluz tercihi yapıldıysa pantolon ya da etek için düz renk tercih edilebilir. Ayrıca kişi kilolarının nerede yoğunlaşıyorsa o bölümde düz renkleri tercih etmelidir. Böylelikle daha ince imaj yaratılabilir. Kilolu bayanlar kıyafet tercihlerini koyu renklerden yaptıklarında kilolarını daha kolay gizleyecektir. Bu nedenle siyah büyük beden elbise seçimi yapılabilir.

Büyük beden giyim seçen kadınların en büyük hatalarından bir tanesi de dökümlü ve bol kıyafetleri giymektir. Bu kıyafetleri seçen kadınlar olduğundan daha iri görünebilir.  Bu nedenle bedene tam uyumlu kıyafetler çok daha iyi olacaktır. Kilolu kadınların kaçınması gereken giysiler ise drapeli olanlardır. Çünkü drapeli giysiler kumaş katları nedeniyle vücuda hacim katar.

Genç büyük beden giyen kadınlar aksesuar ve giyim tercihleri ile dikkatleri kilolu olan bölgelerinden uzaklaştırabilir. Eğer kalça ve bel çevresinde kilo yoğunlaşıyorsa dikkatler omuz ve göğüs dekoltesine çekilebilir. Topuklu ayakkabılarda dikkatlerin çekilmesini sağlar. Eğer fazla kilolar göğüs bölgesinde ise çok büyük kolyeler seçilmemelidir. İpek ve saten gibi ince kumaşlar ve sade renkler çok daha ince görünmeye katkı sağlar.  

Yorum yap