Hangi Renk Bana Daha Çok Uygun?

tarafından admin 26/09/2016 0 Yorum Giyim Tüyoları,

Kadın giyim konusunda renk seçimi oldukça önemli. Elbette ten renginize göre seçim yapmanız gerekli ama esmerseniz açık renkler, açık tenliyseniz de koyu renkler giymeniz gerekir gibi basit bir açıklamayla konuya açıklık getirilemez. Her kadın özeldir ve her kadın farklıdır. Kadın moda tarihinde de cilt rengi ne olursa olsun her kadına istediği rengi giyme özgürlüğü tanınmıştır ve sonuçları göz kamaştırıcıdır. SO Sugar olarak sizlere cildinize uygun renklerde kıyafet tercih etmenizin yanında giymek istediğiniz rengi seçmeniz gerektiğini öneriyoruz. Yine de birkaç ipucu seçim yapmanızda kolaylık sağlayacaktır. Kendinizi tanımanız renk seçiminizde de oldukça önemli. En şık elbiseler dahi size uygun olmadıkça üzerinizde güzel durmayacaktır. Peki size uygun olup olmadığı nasıl anlaşılabilir?

Öncelikle ne söylersek söyleyelim, ne okursanız okuyun aynada kendinizi görmenizden daha kesin bir geri dönüş yoktur. Görünümünüzde aklınıza takılan, sizi rahatsız eden bir detay varsa sizi hemen o anda uyaracaktır. Kullandığınız renk teninize uygun olmayabilir ya da bazı küçük eksiklikler yüzünden sizi rahatsız etmiş olabilir. Örneğin tek renk sade bir elbiseye tamamlayıcılar gerekir. Zıt renkte veya yakın renklerde küçük aksesuarlarla elbisenize hareket katabilir renginin üzerinize daha uygun oturmasını sağlayabilirsiniz. Siyah bir elbise; elbise modelleri arasında en kurtarıcı olandır. Nasıl kombinlerseniz kombinleyin size asalet ve zariflik katacaktır. Beyazın saflığıysa ona eklenecek küçük tamamlayıcılarla kusursuz bir hale dönüşebilir.

Hangi yere ne renk giymeliyim?

Hangi renk bana uygun sorusundan ziyade hangi yere ne renk giymeliyim daha akıllıca tercihler yapmanıza yarayabilir. Çünkü renkler görünümünüzü ve modunuzu etkiler. Kadın giyim markaları bunun için sizlere oldukça fazla seçenek sunarlar. Mevsime göre de kullanım yoğunluğu değişen renklerden hangisiniz tercih edeceğiniz tamamen size bağlı. Siyan ve beyaz tonlarının asaleti tabiki her zaman baki. Ancak konu renkli elbiselere geldiğinde gideceğiniz yeri analiz etmeniz çok önemli. Sonrasında analiz ettiğiniz ortama göre siyah beyazla asaletin, sarı renkle eğlenceyin, kırmızıyla göz alıcılığın, yeşille sakinliğin, mavi ve mor tonlarıyla huzurun temsilcisi olabilirsiniz.  

Yorum yap