Her Kadın İsterse Güzel ve Bakımlı Görünebilir

tarafından admin 16/06/2017 0 Yorum

Dolabını seven güzel hanımlara bugün de yine bazı tavsiyelerimiz var.

Bu hafta Kare vücut tipini inceleyelim istedik. Omuz, bel ve kalçalarınız yaklaşık aynı büyüklükteyse ve bel oyuğunuz yok ise tebrikler, bildiniz. Siz kare vücut tipine sahip bir kadınsınız. Bu vücut şekline sahip olan değerli kadınlar, biraz illüzyon yaparak ne kadar mükemmel bir görünüm yakalayacağınızı bilemiyor olamazsınız.

Zaten tek yapmanız gereken vücut tipinizin ne olduğunu öğrenmek. Sonuçta hiçbir insanın her yeri güzel olacak diye bir kural kaide yok ama eğer kişi kendine dürüst olup en güzel ve en sorunlu yerlerini bilip kabul ederse kendini en mükemmel vücutlu kişiden bile daha havalı ve şık olarak sergileyebilir. Yani burada olay tamamen vücudunu tanımaktan ibaret. Moda stratejinizi belirlemeniz lazım. Vücutta dengeyi sağlamaya özen göstermeniz gerek.

Üstünüze giydiğiniz ürünlerde dikkat etmeniz gerekenler de var. Mesela göğüs bölgesinde, dikkatleri omuzlarınızdan uzaklaştırmak için dikey bir ten hattı ortaya çıkartmak gerekiyor. Bu sebeple V veya U yakalı üstler giymek tercihiniz olmalı.

Hoş bir V yaka oluşturmak istiyorsanız üst iki düğmesi açık duracak şekilde üzerinize oturan gömlekler giymeyi düşünebilirsiniz. So-sugar.com online alışveriş sitesi üzerinde büyük beden kadın, büyük beden elbise gibi aramalar yaparak size uygun kıyafetlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Elbiseleriniz için de birkaç şey söylemek gerekirse; A formunda giyeceğiniz elbiseler bel basen orantısını saklama özelliğine sahiptirler. Aldığınız elbisenin boyu diz üstünde olduğunda boyunuzu daha uzun göstermiş olursunuz. Pantolon ve Jean tercihinizde düz boru paça pantolonlar giyinmek emin olun ki sizi kurtarır. Koyu renk pantolon tercih etmek sizin yararınıza olacaktır. Paltolar ve ceketler için de kuplu ve kalçaya doğru genişleyen modeller önerilir. Böylelikle bel oyuğu varmış gibi bir izlenim yaratılmış olur. Ayakkabılar konusunda ise dikkati vücudunuzun en alt bölgesine çekecek şekilde topuklu, önü ufaktan açık ya da sivri burunlu topuklu ayakkabılar giymek tercihiniz olmalı.

Bu söylediklerimize dikkat ederseniz istediğiniz her şeyi de giyebilirsiniz. Ama unutmamanız gereken nokta bunu yaparken bir stilinizin olması gerektiği.

Yorum yap