Kadife Elbise Nasıl Kombinlenir?

tarafından admin 01/06/2017 0 Yorum 2017 Modası,

Bilinen en eski kumaş türlerinin başında gelen kadife belli dönemlerde değişen moda rüzgarı ile birlikte fark formlarda karşımıza çıkmış, enteresan kalıplara girmiştir. Kadife kumaş gömleklerde, pantolonlarda seçenek edildiği gibi giysilerde de sıkça kullanılır. Özellikle büyük beden giyim konusunda çok fazla tercih ediliyor. Kumaş özelliği bakımından yalnızca hazan ve kış aylarında kullanılmasının dışında rastgele bir dezavantaja sahip değildir.

Oldukça yumuşak ve dökümlü bir özelliğe sahip olduğu için çeşitli giysi modellerini rahatça taşıyabilir. Dökümlü, kloş veyahut dar kesim genç büyük beden giysiler kadife kumaş için seçenek edilebilir modeller arasındadır.

Kadife giysi seçimlerinde öne çıkan renkler arasında ilk göze çarpan krem rengidir. Bu renk hem kadife kumaşın dokusunu olduğu gibi ortaya koyar hem de bir hayli değişik renkle kombinlenebilir. Krem rengi bir giysi lacivert bir ayakkabı ve ona uygun çantayla bitirebilir. Şayet giysinin modeli sporsa o vakit çanta seçiminde daha büyük ve spor modellerin seçimi doğru adımdır.

Daha şık bir görünüm yakalamak için klasik ayakkabılar seçilmelidir. Sözgelimi; topuklu bir ayakkabı seçileceği gibi ayakkabıya daha şık bir hava veren rugan tercih edilebilir. Bu arada küçük boy çantalar görünümü şıklaştırmaya yardımcı olur.

Kadife bir genç büyük beden elbise için son derece şık. Daha renkli ve çarpıcı giyinmeyi sevenler için bu iki renk oldukça iyi bir kombin olacaktır. Farklılıktan yana olanlar için krem rengi elbise yeşille bitirebilir. Şayet ayakkabı ve çantada yeşil renk aynı anda fazla olacaksa yeşil renk aksesuarlarda tercih edilmelidir. Gösterişli bir kolye, yeşil taşlı bir yüzük ya da yeşilin ön tasarıya çıktığı bir küpe şıklığı bitirmeye yetecektir.

Kadife büyük beden elbise için lacivert renk de tercih edilen tonlar arasındadır. Tabanda koyu renk olması diğer bir hayli rengin ön tasarıya çıkarılmasına kolaylık sağlar. Lacivert bir giysi krem rengi, kırmızı, bordo, pembe, turkuaz gibi değişik renklerle canlandırılabilir. Giysiyle aynı renkte ayakkabı ve çanta seçimi görünümü boğacağı için seçenek edilmemelidir. Bunun yerine uyumlu ancak değişik renkler kullanılmalıdır.

Yorum yap