En son Büyük Beden Giyim Önerileri

tarafından admin 19/04/2017 0 Yorum 2017 Modası,

Türkiye’de son yıllara kadar büyük beden elbise, abiye, tshirt gibi kıyafetler konusunda fazla bir alternatif yoktu. Bu konudan özellikle genç büyük beden kadınlar çok mustaripti. Ancak son yıllarda büyük beden kıyafet seçeneklerinin artması ile büyük beden abiye, elbise, tshirt arayan kadınların da seçenekleri arttı. Peki, bu bol seçeneğin arasında kıyafet seçimi nasıl yapılır?

Genellikle bol kıyafetler giyildiğinde kiloların gizlendiği düşünülür. Ancak bu durum tam tersidir. Bol kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Tabi ki bunun için daracık kıyafetleri gitmeye de gerek yok. Eğer hangi bedenseniz o bedeni tercih etmelisiniz. Kıyafetler üzerinize tam olmalıdır. Göğüs kısmı basenlere oranla daha dar ya da daha geniş olabilir. Bu tarz durumlarda basen bölgesine göre seçim yapılarak göğüs bölümü daraltılabilir.

Kıyafet seçimi konusunda yıkmanız gereken en önemli tabu siyahtır. Siyah ince gösteriyor gibi bir düşünce ile tüm dolabı siyah renkle doldurmayın. Genç büyük beden bir kadın olarak canlı renkleri de hayatınıza katmalısınız. Ayrıca fit olabilmek için çaba gösterin. Fit olmak illa ki sıfır beden olmak değildir. Kiloluyken de oldukça fit görünebilirsiniz. Fit bir görünüme kavuşana kadar korseden yardım alabilirsiniz. Korse kıyafetlerin üzerinizde çok daha şık ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Büyük beden elbise seçimi yaparken desen ve çizgilerden kaçmak zorunda değilsiniz. Dikey çizgiler ve hatta yatay çizgileri tercih edebilirsiniz. Ancak yatay çizgili bir kıyafet seçimi yapacaksanız tercihiniz ince çizgilerden yana olmalı. Desenlerden kaçmayın. Çok canlı renklerden oluşan ve göz yorucu desenler dışındaki daha naif ve canlı desenleri tercih edebilirsiniz.

Kumaş seçimi de son derece önemlidir. Hantal ve kalın kumaşların tercihinden kaçının. Şifon, krep, ipek ve modal kumaşlar size çok daha zarif gösterecektir. Ayakkabı seçimi yaparken ise çok yüksek topuklu olanlardan uzak durun ve özellikle platform topuklu ayakkabılardan. Bunun yerine ayakları çok daha ince gösterebilen stilettoları tercih edebilirsiniz. Özellikle büyük beden abiye giyecek kadınlar için doğru tercih olacaktır. Ne giyerseniz giyin vücudunuzu bilerek giyin. Böylelikle çok daha zarif ve güzel görünebilirsiniz. 

Yorum yap