Dolaplarınızı Özgürleştirecek Stil Önerileri?

tarafından admin 04/05/2017 0 Yorum Yaşam Gurusu,

Büyük beden giyim konusunda kadınlar önemli sıkıntılar yaşıyor. Kalıplaşmış renkler ya da modellerden sıkılın pek çok kadın farklı arayışlar içerisinde. Büyük beden elbise, abiye, jean, t-shirt ve daha birçok konuda kalıpların içerisinden çıkmak isteyen kadınlar için sol yıllarda yeni renkler, desenler ve modellerde kıyafetler üretilmeye başlandı. Yaşanan bu gelişmeden özellikle genç büyük beden kadınlar çok memnun. İşte dolaplarınızı özgürleştirecek stil önerileri.

Siyah ince gösteren bir renktir. Ancak bunu düşünerek tüm gardırobu siyah büyük beden elbise, t-shirt, jean ve bluz seçenekleri ile kaplamaya gerek yok. Lacivert, çikolata kahve ve daha pek çok canlı rengi vücudunuza uygun şekilde seçerek stilinizi yansıtabilirsiniz.  Koyu renkli altların üzerine renkli bluzlar tercih edilebilir. Çok açık renkleri seçmeseniz de renkleri kıyafetlerinize eklemekten kaçınmayın.

Bol kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Bol elbiseler yerine tunik ve kalem etek kombinlerini tercih edebilirsiniz.

Desenli kıyafetlerden kaçmak zorunda değilsiniz. Enine de olsa ince çizgili kıyafetleri seçebilirsiniz. Büyük beden giyim seçiminde bulunacak kadınlar genellikle desenli kıyafetlerden uzak duruyor. Peki, desenli kıyafetlerden uzak durmak zorunda mısınız? Kesinlikle hayır! Çünkü hoş desenli kıyafetleri seçerek çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Çizgili parçalarda ince çizgilerin tercih edildiği gibi desenli modellerde de ufak desenli olanları seçebilirsiniz.

Jean seçiminde doğru tercih ‘’boot-cut’’. Topuklu ayakkabıların gizlenebileceği bir şekilde giyilen jeanler bacak boyunuzu çok daha uzun gösterecektir. Sıfır beden olmayan kadınların skinny jeanlerden uzak durması söyleniyor. Ancak skinny jeanlerden uzak durmak zorunda değilsiniz. Kalçalarınızı ortaya çıkarabilecek skinny jeanleri hırkalar, yelekler ve uzun tunikler ile kombinleyebilirsiniz. Bu kombinde ayakkabı seçiminin doğru yapılması büyük bir önem taşıyor. Çok yüksek platform topuklu ayakkabılardan kaçınılmalı. Ayrıca babet seçimi de yanlış olacaktır. Normal ölçülü platform ayakkabılar çok daha hoş görünmenizi sağlayacaktır.

Sürekli siyah ya da koyu renklerden sıkılan kadınlar bu kıyafetlerini çok daha canlı renkler ile kombinleyebilir. Örnek vermek gerekirse giydiğiniz siyah pantolonu bej renk bir ceket ve mavi bir gömlek ile kombinleyebilirsiniz. Eğer daha renkli bir görünüm oluşturmak istiyorsanız renkli kumaş pantolonlar da doğru seçim olacaktır. Ancak fosforlu renklerden uzak durmalısınız.

 

Yorum yap