Büyük Beden Giyim Külot Seçimi

tarafından admin 30/06/2017 0 Yorum

Her kadın kendi gözünde biraz kiloludur. Ne yaparsa yapsın hep birkaç kilo fazlası olduğunu düşünür. Bazen bu kilolar kalıcıdırlar. Hafta içi her gün söz verilen Pazartesi diyetleri en sevdiğimiz tatlının ya da yemeğin önümüze gelmesi ile son bulur. Her sene yaz ayları yaklaşırken oynadığımız minik açlık oyunlarıyla fazlalıklarımızdan kurtulmaya çalışırız. Gelecek olan düğünleri, davetleri düşünerek büyük beden abiye tercihlerimizi ona göre yapar, iç çamaşırlarımızda toplayıcı özelliklere sahip olanlara yöneliriz.

 

Geniş Basenler İçin Külot Seçimi

Anadolu coğrafyasında yaşayan kadınların çoğunluğunda bölgesel fazlalıklar mevcut. Özellikle kalça ve basen bölgelerinde. Kimileri için bu durum genetiktir, ama asıl o her hafta toplandığımız günlerde yapılan hamur işleri, tatlılar; misafirliğe gittiğimizde karşımıza çıkan ikramlardan kaynaklanır. Maalesef ki bunlardan gelen yağlar direkt olarak kalça ve basen bölgesinde toplanır. Hal böyle olunca da külot tercihlerinizde genişliği, rahatlığı ararsınız. Büyük beden elbisegiyimlerinizde külotlarınızın dar seçim olması, tanga ve bikini tarzı modeller kalçanızın olduğundan daha büyük görünmesine sebep olur. Bundan dolayı yüksek bel ve geniş kalıplara sahip olanları seçmenizde fayda var.

Ayrıca basen ve kalça bölümündeki fazlalıklar kolayca terlemeye de sebep olur. Bundan dolayı tercihinizi %100 pamuk olan kumaşlardan yana kullanmalısınız. Saten ya da dantel modellerini ne kadar çok sevseniz de rahatlığınızı ön planda tutunuz. Rahatlığı bir kenara bırakırsak geriye en önemli konu olan sağlık kalıyor. Hiç değilse sağlığınızı düşünerek pamuk kumaşlara yönelmelisiniz.

 

Geniş Bel ve Göbek Bölgeleri İçin Külot Seçimi

Vücudunuzdaki bölgesel kilolarınız bel ve göbek çevresinde toplandı ise eğer, külot tercihlerinizi yüksek bellerden yana kullanmalısınız. Bu sayede genç büyük beden abiye giydiğinizde toparlanmasını sağlar ve daha ince görünüme kavuşturur.


Kalçalarınızla üst kısmınız arasında belli bir orantısızlık varsa ve kalçalarınız daha darsa, silikonlu külotları tercih etmeniz gerekmektedir. Alt kısım ile üst kısım arasındaki farkı kapattığınız zaman genç büyük beden elbise kullanımlarınızda orantıyı yakalayabileceksiniz. Özellikle doğum sonralarında oluşan bu orantısızlıklar sizi rahatsız ediyorsa silikonlu külot tercihiniz sizin en büyük kurtarıcınız olacaktır.

Yorum yap