Büyük Beden Kadınlar En Çok Neresini Beğeniyor?

tarafından admin 07/06/2017 0 Yorum

Güzellik beden ölçülerine göre karar verilen bir kavram değildir. Madem öyle neden modayı yalnızca bazı ölçülerle kısıtlayalım? Bazı moda şirketleri giysilerin XXS modellerini ürettikleri halde nedense X’Three gibi büyük beden giyim ölçülerini göz ardı ediyor. Bu durum büyük beden elbise alışverişlerinde müşterilerin modayı takip etmesini biraz zorlaştırıyor.

Neyse ki so-sugar.com üzerinden yapacağınız online alışveriş ile bu sorunu aşmak artık çok daha kolay. Tek yapmanız gereken büyük beden giyim ölçülerinize uygun elbisenizi seçip doğru şekilde kombinlemek.

İki insanın vücut yapısı birbiriyle aynı olamaz. Bu durum modayı biraz daha karmaşık hale getiriyor çünkü birinde çok güzel duran bir elbise bir başkasında tamamen farklı görünebilir. Büyük beden elbise modelleri tercihinizde öncelikle göz önünüzde bulundurmanız ve kendinize sormanız gereken şu: BEN EN ÇOK NEREMİ BEĞENİYORUM? Kollarınız, kalçalarınız, boynunuz… Giyinirken üstüne oynamanız gereken yer en beğendiğiniz yeriniz olursa; kendinize güveniniz de bir o kadar yüksek olur. Bu argümanı bir şekilde daha açıklayabiliriz. Büyük beden abiye bir elbise alacağınızı varsayalım. Bu durumda göz önünde bulundurmanız gereken vücudunuzda nereleri sevmediğiniz de olabilir. Kıyafet seçiminizi yaparken hoşunuza gitmeyen, belirginleştirmekten kaçındığınız bölgelerinizi gizleme yolunu tercih edebilirsiniz. Vücudunuzda belirginleşmesini istediğiniz veya dikkat çekmemesini tercih ettiğiniz bölgelerinizde başarıya ulaşabilmek için elbise kesimine ve renk seçimine dikkat etmeniz gerekir. Eğer nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız büyük beden kadın ünlülerin kıyafetlerine göz gezdirebilirsiniz veya etrafınızda sizin vücut tipinize uygun kişileri kendinize başlangıç olarak örnek alabilirsiniz.

Etraftaki birçok kadın doğru vücut ölçülerine göre kıyafet seçimi yapmıyor. Büyük beden kadın elbise alışverişlerinde bu eğilim çok daha fazladır. Doğru iç çamaşırı seçiminin de önemi büyüktür. Doğru beden ölçülerine göre iç çamaşırı seçimi, giyinen kişinin günlük hayatında çok daha rahat hissetmesine yardımcı olur. Doğru iç çamaşırı; çok daha fit bir görünüm verir. Göğüs ölçülerini bilmek ve sutyen seçiminde doğru karar vermek vücudunuzu ve proposyonunuzu çok daha düzgün ve şekilli gösterir. Doğru göğüs ölçülerinizi öğrenmek oldukça kolay bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken birkaç dakikanızı ayırmak.

Yorum yap