Büyük Beden Giyim ile Moda Kurallarını Yıkın

tarafından admin 20/04/2017 0 Yorum 2017 Modası,

Yaz ayları yaklaşıyor, düğünler başlıyor ve tatil planları yapılıyor ama özellikle genç büyük beden kadınlar bu konuda çok mustarip. Bu durumun temel nedeni ise oldukça açıktır. Çünkü yazılı olmayan bazı kurallar ile insanlar bir kalıba sokulmaya çalışıyor. Bu kalıba giremeyen kadınlar ise kendilerini mutsuz ve kötü hissediyor. Ancak bu kuralları unutmanın hatta yıkmanın artık geldi. Artık genç büyük beden abiye, elbise, bikini seçecek olan kadınlar kendilerini kalıplar içerisinde sokmak zorunda değil. Bu konuya el atan bir büyük beden giyim markası dijital pazarlama kampanyası ile herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

Büyük beden elbise giyecek olan kadınlar desenli, renkli, çizgili kıyafetler giymemeli. Çok bol siyah elbiseler giyerek kilolarını gizlemeli. Hatta mayo-bikinilerin yanına bile yaklaşmamalı algısı ile başlatılan kampanya ile mücadele ediliyor.

Marka sosyal medya üzerinden #NoMoreRules (daha fazla kural yok) etiketi ile başlatılan kampanya büyük bir ses getirdi. Bu kampanyanın yüzü ise genç büyük beden manken Barbie Ferreira. Kampanya yüzü olan Barbie henüz 19 yaşında, 44 beden ve çok tatlı bir kız. Genç model daha önce de çeşitli büyük beden giyim markalarının ürünlerini tanıttı.

Markanın çekmiş olduğu katalog videosunda büyük beden kadınlara yazılan sözde moda kuralları yerle bir ediliyor. Büyük beden elbise, abiye, bikini, tshirt ve daha pek çok üründe kullanılması adeta yasak ve günah olarak kabul edilmiş olan kalın desenler, çizgiler, puantiyeler ve büyük beden kadınlara adeta yasaklanmış olan bikiniler son derece cesur bir şekilde giyiliyor.

Eski dönemlerde kadınlarda bu kurallara uyarak kendilerini mutsuz etse de kıyafetlerini kurallara göre seçiyordu. Ancak son yıllarda büyük beden kadınlar bu kuralları yıkmak için büyük bir adım attık ve ilk olarak kendi vücutları ile barıştılar. Kendi vücudu ile barışan ve kendisini en iyi şekilde tanıyan kilolu kadınlar artık vücutlarını sergilemekten ve kendi zevklerine uygun kıyafetleri tercih etmekten hiç çekinmiyor. Zaten neden çekinsinler ki? Siz de vücudunuza en uygun ve sizi çok güzel gösterecek kıyafetleri So Sugar’da bulabilirsiniz. 

Yorum yap