Büyük Beden Tshirt Seçiminde Kumaş Tercihleri

tarafından admin 10/01/2017 0 Yorum Giyim Tüyoları,

Büyük beden giyim konusunda en fazla aranan özellik rahatlıktır. Bu yüzden bu bedene sahip olan kişiler genellikle Jean tshirt ikilemesini tercih ederler. Aslında tshirt neredeyse her gün kullandığımız giysiler arasındadır. Rahat olması bu yüzden de daha önemlidir. Fakat seçilen tshirlerde kumaş tercihi çok önemlidir. Hem sağlık hem rahatlık açısından seçilen türe özellikle dikkat etmek faydalı olacaktır. Konu büyük beden olduğunda dikkat edilmesi gereken farklı noktalar da olacağından birkaç ipucu seçimlerinize yardımcı olabilir.

Daha çok pamuklu daha çok sağlık

Büyük beden tshirt seçimlerinde önerilebilecek kumaş türlerinden ilki pamuklu. Pamuk yapısı ile tene en az zararı dokunan kumaşlardan biridir. Tshirt gibi bir giysi vücudunuza doğrudan temas ettiği için pamuklu giysilerin tercihi sağlığınız açısından daha yerinde olacaktır. İnsan vücudu mevsim ne olursa olsun terlemeye yatkındır. Yaz mevsiminde bu durum daha da artar ve kabusunuz olabilir. Ancak kullandığınız pamuklu giysilerle korkmanıza gerek kalmaz. Nefes alabilen yüzeyleriyle sıvıyı ve buharı dışarı aktarmayı başarır ve sizde bir rahatsızlık oluşturmasına izin vermez. Bu yüzden de bu tip ipliklerden üretilen tshirtlerinizi güvenle giyebilirsiniz.

Modal ile daha dayanıklı giysiler

Önerilebilecek bir başka kumaş türü de modaldır. Yapısı gereği içinde selülozik esaslı elyaf türü bulundurur ve pamuklu kadar doğal kumaş türlerinden biridir. Aynı şekilde teninize zarar vermez ve rahat ve konforlu bir kullanım sağlar.  Esnek yapısı sayesinde pamuklulara göre daha az çekme yapacağından daha dayanıklıdırlar ve uzun süreli kullanıma uygundurlar.

Zamanın eskitemediği keten

Bir bitki türü olan ketenden üretilen keten kumaşı uzun yıllardır giyimde kullanılıyor. Bunun nedeni kullanımında sağladığı avantajlar. Özellikle yaz aylarında çok hafif hissettirmesi ve serin tutması nedeniyle tercih sebebi. Büyük beden kadın giyim konusunda da keten kurtarıcı giysiler sunabiliyor. 

 

Yorum yap