Dünyaca Ünlü 3 Büyük Beden Manken

tarafından admin 08/04/2017 0 Yorum 2017 Modası,

Uzun boylu, zayıf hatta sıfır beden mankenlerin rağbet görmekte olduğu bir piyasada genç büyük beden mankenlerin de dergi kapaklarında ve podyumlarda olduğunu görmek oldukça heyecan verici. Işıltılı ve güzel bu kadınlar tüm ön yargılara meydan okumayı başararak isimlerini duyurmayı başardılar. Büyük beden abiye, iç giyim ve daha pek çok konuda kendisine güvenen ve vücudunu mutlulukla sergileyen dünyanın en güzel 3 büyük beden mankeni; 

FluviaLacerda; 35 yaşında olan Brezilyalı model 2012 Temmuzda dünyaca ünlü Vogue İtalya’da boy göstermesinin ardından asıl şöhretine kavuştu. 2003 yılında New York’da otobüs seyahati sırasında keşfedilmiş olan FluviaLacerda o dönemde hayatını dadılık yaparak devam ettiriyordu. Yolculuğu sırasında bir moda dergisi editörü kendisine abiye büyük beden mankenliği için teklifte bulundu. Lacerda teklifi kabul etmesinin ardından kendisini moda dünyasında duyurdu.

Whitney Thompson; Mankenlik mesleğine Florida’da başlamış olan Whitney Thompson tam üç defa Jacksonville magazin dergisinin kapak kızı olmayı başardı. 2008 yılında Amerikan’nın Yeni Top Modeli yarışmasının onuncu sezonunda yarıştı. İlk başlarda doğal olmadığı yönünde eleştiriler alsa da yarışmayı kazanmayı başardı ve bunu başaran ilk genç büyük beden manken oldu. Daha sonra ise bir kozmetik firması ile anlaştı ve Seventen dergisinin kapak kızı olarak yer aldı. Thompson bir sağlık örgütünün gönüllü elçisi olması sonucunda 2008 yılının en etkili kadınlarından bir tanesi olarak gösterildi.

TessHolliday; Ryan MaegenHoven Amerikalı bir büyük beden model. Profesyonel hayatında ise Tess Holiday ismini kullanıyor. 2010 yılında kariyerine online markalar ve tasarımcılar ile çalışmak üzere gittiği Los Angeles’da başladı. Holiday ne kadar kilolu olunduğunun hiçbir öneminin olmadığı ve kişinin kendi vücudu ile barışık olması gerektiğini savunuyor. Kendisi gibi olan kilolu insanları cesaretlendirmek adına 2013 yılında Instagram’da güzellik anlayışının umurumda değil şeklinde bir hashtag başlattı. Kapak kızı olarak yer aldığı People, LA Weekly ve Vogue İtalya gibi dergilerde dünyanın en güzel büyük beden mankeni olarak gösterildi.

Yorum yap