Genç Büyük Beden Mankenliğinde Başarı Hikayesi

tarafından admin 10/04/2017 0 Yorum 2017 Modası,

Kadın manken denildiğinde pek çok kişinin aklına güzeller güzeli, uzun boylu ve sıfır beden kadınlar geliyor. Ancak son yıllarda bu tabu yıkıldı. Özellikle genç büyük beden giyim konusunda da pek çok manken podyumlarda boy gösteriyor. Bu mankenler iç çamaşırı, bluz, t-shirt ve abiye büyük beden konusunda cesurlukla vücutlarını ve ürünleri sergiliyor. Peki, dünyaca ünlü genç büyük beden manken Ashley Gram’ı tanıyor musunuz? İşte genç büyük beden kadınları cesurlaştıracak dünyalar güzeli Ashley Gram;

Lincoln Nebraskalı olan Ashley Graham 2001 yılında henüz daha 12 yaşında iken bir alışveriş merkezinde keşfedildiğinden beri modellik yapıyor. 2003 yılında Ford Models ile anlaşmaya vardıktan sonra Vogue, Glamour, Style, Elle gibi birçok derginin kapağında yer buldu. Kilolu olan kadınlar için bikini tasarlayan bir firmanın ‘’Bikini İçindeki Kıvrımlar’’ sloganlı reklamında yer aldı. Bu başarısı onu 2016 yılında Sports Illustrated dergisinin kapağına taşıdı. Derginin kapağında yer alan ilk büyük beden manken olma ünvanını elde etti.

İlk büyük beden manken olarak ünlenmiş olan Ashley Graham, Elle Dergisi’nin Kanada edisyonu için poz verdi ve beden algısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ancak dergi için vermiş olduğu pozlar basına sızdı ve genç model, basına sızan rötuşsuz fotoğraflarındaki vücudu nedeniyle bombardımana tutuldu. İnstagram’da yapmış olduğu paylaşımda selülitlerine savaş açan kişilere karşı savunma yaptı. ‘’Birileri bacaklarımın ‘’selülit şehri’’ olduğunu söylüyor. Ancak şimdi fark ediyorum ki bu bacaklar cesaret ve zaferin hikayesini anlatıyor. Başkalarının kendileri için bana ya da size vücutlarımızın nasıl olması gerektiği yönünde direktifler vermesine izin vermeyeceğim’’ dedi. Spor yapmayı ve iyi beslenmeyi seven iri bir kız olduğunu söyleyen Graham, annesinin ona sürekli ‘’sağlıklı ve fitsin’’ dediğini söyleyerek, kendini güvensiz hissettiği anlarda annesinin bu sözlerinin ona çok yardım ettiğini dile getirdi.

Graham aynı zamanda ülkesindeki okullarda gençlerin vücutları ile başarılı olmasını öğütleyen seminerler veriyor.

Ashley Graham’ın da olduğu gibi pek çok büyük beden kadın çevresindeki insanlar tarafından eleştiri alabiliyor. Ancak bu durumun onları kuvvetlendirmesi de önemli. Büyük beden abiye, t-shirt, elbise, etek ve daha pek çok kıyafette tercihlerinize cesurluk katın. 

Yorum yap