Sıfır Beden Algısını Yıkan Mankenler

tarafından admin 17/04/2017 0 Yorum Yaşam Gurusu,

Sıfır beden, uzun boylu mankenlerin rağbet gördüğü moda dünyasında artık bu algı yıkılıyor. Büyük beden elbise, tshirt, iç çamaşırı mankenleri de son yıllarda podyumlarda yer alıyor. Hatta dünyaca ünlü dergilerin kapaklarında da bu mankenleri görebilmek mümkündür. Birbirinden güzel, eşsiz kıvrımlara sahip olan bu kadınlar insanların aklındaki tüm ön yargılara meydan okuyarak sıfır beden manken algısını yıkıyor. Büyük beden abiye, elbise, tshirt, iç çamaşırı ve daha pek çok çeşitli konuda kendine güvenmek olan ve vücudunu en iyi şekilde sergilenen dünyanın en başarılı büyük beden mankenlerinden bazıları;

Tara Lynn;

26 yaşında olan Tara Lynn Seattle Washington’da büyüdü. Modellik dünyasına adım atmadan önce pek çok farklı işte çalıştı. Lynn, Elle dergisine kapak olana kadar vücudundan çok da mutlu olmadığını itiraf ederken yıllarca kilolarını kabul etmekte çok zorlandığını belitti. Son dönemde ise H&M firmasının bikini reklamlarında yer alıyor. Bunun yanı sıra da Glamour ve V gibi ünlü dergilerde boy gösteriyor. Kendisi gibi kilolu olan diğer genç büyük beden mankenler ile birlikte moda endüstrisinin güzellik anlayışını yeniden belirlemek ve kadınlara kendiler ile barışık olmaları konusunda kayda değer çalışmalar gerçekleştirdi.

Robyn Lawley;

Avusturalyalı güzel diğer genç büyük beden mankenlerin yanı sıra kariyerine normal beden bir model olarak başladı. Ancak vücut ölçüleri konusundaki gereksinimlerin çok kısıtlayıcı olduğunu düşünmüş olduğu 18 yaşındayken kariyerine büyük beden model olarak devam etme kararı aldı. Marie Claire ve Cosmopolitan dergilerinde kapak kızı olmasının yanı sıra Avustralya Vogue dergisinde yer alan ve ünlü tasarımcı Ralph Lauren için çalışan ilk büyük beden manken olma unvanına da sahip oldu. Robyn Lawley, diğer ünlü büyük beden mankenlerden Tara Lynn ve Candice Huffine ile Vogue İtalya dergisinin kapağında yer aldı. Sports Illustrated dergisinin yıllık bikini sayısında yer aldı ve Avustralya’nın ünlü dergisi Sydney Magazine tarafından 2011 yılının en etkili 100 insanından bir tanesi olarak seçildi. 

Yorum yap