Mezuniyet Gecesinin En Güzeli Siz Olun

tarafından admin 03/05/2017 0 Yorum 2017 Modası,

Her yıl mayıs ve haziran ayları hem lise hem de üniversite mezuniyeti telaşı ile geçiyor. Erkeklerin bu konuda rahat şık bir takım elbise ve güzel bir ayakkabı giymesi yeterli. Kadınların ise işi zordur. Elbise, ayakkabı, takı, makyaj, saç say say bitmez. Özellikle bu gece için genç büyük beden elbise seçimi yapacak olanlar çok zorlanıyor. Peki, siz hazır mısınız mezuniyet gecesine. Eğer yanıtın hayır ise sana yardımcı olacak püf noktalarını belirteceğiz ve gecenin en güzeli sen olacaksın.

2017 abiye modelleri ve elbise modellerini inceleyebilirsiniz ancak mezuniyet için binlerce farklı model var. Bu büyük beden elbise modelleri arasından seçim yaparken öncelikle vücudunuzu çok iyi tanımalısınız. Seçim yapılırken boy uzunluğu, kilo durumu, basenler, göğüs hepsine dikkat edilmelidir. Ayrıca genç büyük beden elbise seçiminde kumaş seçimi de büyük bir önem taşıyor. Kaliteli bir kumaş seçimi yapmak hem seçilen elbisenin hem de sizin daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Mezuniyet partileri bahar ve yaz aylarında yapılıyor. Bu bedenle kıyafet seçimi yaparken cıvıl cıvıl renkleri seçmekten uzak durmamalısınız. Yaz aylarında seçilecek olan bu renkler çok daha aktif ve iyi görünmenizi sağlar. Pudra pembesi, nil yeşili, sarı, turuncu ve fuşya gibi renkler sizi çok güzel gösterecek. Hatta bu yılın çok tercih edilen rengi olan mint yeşili de tercih edilebilir. Özellikle bronz tendeyseniz bu renk siz de şahane duracaktır.

Lisenden mezunsanız daha 17-18 üniversiteden mezunsanız da 22-23 yaşları civarındasınızdır. Bu nedenle çok kadınsı elbiseleri tercih etmekten kaçının. Genç büyük beden abiye seçmek yerine cıvıl cıvıl renkli desenli elbiseleri seçebilirsiniz. Transparan kıyafetlerden eğer mümkünse uzak durun. Çünkü bu gece için çok iddialı olacaktır. Seksi görünmeye uğraşmak yerine zarif görünmeye çalışırsanız daha iyi olur.

Diğer önemli bir konuda aklınızdaki makyaj ve saç modelini silmek. Bunun yerine seçtiğiniz kıyafete uygun şekilde makyaj ve saç yaptırmak çok daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. Ayakkabı seçiminde de elbiseye uygun bir renk ve model seçin. Ayrıca rahat olmasını da unutmayın ki bütün gece masada oturmak ya da ilerleyen saatlerde çıplak ayakla dans etmek zorunda kalmayın. 

Bu kurallara dikkat ederek mezuniyet gecesinin en güzel kızı siz olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yap