Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi

tarafından admin 06/04/2017 0 Yorum 2017 Modası,

Genç büyük beden abiye seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var. Bu önemli noktalar arasında en önemlisi vücut tipine göre abiye seçimi ve ten rengine uygun bir renk seçimidir. Bu iki konuya dikkat ederek genç büyük beden abiye seçimi doğru şekilde yapabilir ve çok daha şık görünebilirsiniz. Yalnızca 2017 abiye modelleri ve modasına dikkat ederek değil vücut yapısını bilerek seçim yapmak doğru bir seçime ulaştırır.

Kum Saati Vücut Tipi; İnce bel, iri kalçalar, dolgun göğüsler bu vücut tipinin en belirgin özelliğidir. Eğer bu vücut tipine sahipseniz vücuda oturan belin inceliğini vurgulayan basene kadar oturup aşağıya doğru uçuşan ya da balık elbiseler sizi çok daha güzel gösterecektir. Ancak bu tarz bir kıyafet seçiminde bulunduysanız büyük desenli kıyafetler yerine düz renkli bir kıyafet seçimi yapmanız daha iyi olacaktır. Aksi takdirde orantılı bile olsa bedeniniz normalden daha geniş görünebilir bu durum sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir.

Armut Vücut Tipi; Dar omuzlar, küçük göğüs kafesleri, dolgun üst bacaklar, iri kalçalar armut tipi vücutların belirgin özellikleri arasındadır. Eğer bu tipte bir vücuda sahipseniz üst bedeninizi daha geniş alt kısmı daha ince gösterebilecek tarzda kıyafetler seçilmesi gerekir. Üst bedene oturmuş olan ve basenden sonra bollaşan elbiseler bu vücut tipi için son derece idealdir.

Dikdörtgen Vücut Tipi; Normal ya da iri göğüsler, geniş omuzlar, dal kalçalar, belirgin olmayan düz bir bel ve uzun bacaklar bu vücut tipinin belirgin özellikleri arasında yer alıyor. Atletik görünümlü bir vücut tipidir. Askılı ya da straplez modeller dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar için son derece idealdir. Seçeceğiniz elbisede çeşitli süslemelerin olmasını istiyorsanız omuzlar geniş olduğu için üst bölümde daha da genişletecek detaylardan uzak durulmalıdır. Süslemeleri alt kısımlarda tercih etmek daha iyi olacaktır.

Elma Vücut Tipi; Geniş omuzlar, kısa kalın boyunlar, dar kalçalar, kalın bel, geniş göğüs kafesi elma tipteki vücut tipinin belirgin özellikleri arasındadır. Boynunuzu daha ince ve uzun gösterebileceğiniz türde v yakalı genç büyük beden elbise modelleri tercih edilebilir. Eğer beliniz kalın ise üst bedene oturan ve kemerli modellerden uzak durmak daha ince görünmeye yardımcı olacaktır.

Yorum yap